Značku Christian Paul založil v roce 2015 australský rodák Timothy Caruana. Jak sám říká, značka vznikla díky jeho vášni pro horologii (nauka o měření času a hodinářství) a odhodlání zanechat dědictví jeho pěti dětem. Značku pojmenoval po druhém synovi Christianovi. Paul je pak jméno dědečka jeho ženy. Dokonce i logo značky má velmi osobní význam, písmeno C monogramu CP je nakloněno tak, aby představovalo 11,25 hodin, tedy čas, kdy se jeho syn Christian narodil.
Během svých zámořských cest si Timothy uvědomil, že na trhu je značná mezera pro kultovní australskou značku hodinek. Bez tradičních designerských zkušeností se pustil do práce a věří, že jeho neortodoxní přístup je hnací silou značky, která vychází z australské kultury. Od spuštění v roce 2015 se Christian Paul stala nejrychleji rostoucí designerskou značkou v Austrálii, která zůstává na čele inovací v oblasti hodinářství. V současné době jsou hodinky Christian Paul k dostání ve více než 530 obchodech po celém světě.
Síla hodinek Christian Paul spočívá v originalitě, odvaze a jedinečné schopnosti vytvářet hodinky, které jsou minimalistické a přesto atraktivní. Díky snadno vyměnitelným řemínkům můžete proměnit vzhled svých hodinek podle nálady nebo aktuálního outfitu. Pestrý výběr řemínků různých barev a materiálů nabízí neomezený luxus vytvořit si svůj vlastní styl Christian Paul. Možnosti jsou omezeny pouze hloubkou vaší fantazie.
„Značka si zakládá na kvalitě. Zatímco 98 % hodinek quartz je vyráběno v Číně, Christian Paul používá japonské strojky značky Miyota.“
Timothy Caruana, zakladatel značky