Kdy začala slavná historie značky Ingersoll a co jsou Dollar watches?
V roce 1880 synové Orvilla Ingesolla, farmáře z Michiganu, Charles a Robert založili malý podnik v New Yorku. Kapesní hodinky byly v té době stále nákladnou záležitostí a tak v roce 1892 za pomoci Henryho Forda vyvinuli automatizovanou výrobu kapesních a později i náramkových hodinek. Tradiční řemeslná manufakturní výroba se tehdy spojila s výrobou automatizovanou. Netrvalo dlouho a vznikly legendární "Dolar watches" dále nazývané „Yankee", jejichž cena odpovídala týdenní mzdě úředníka. Reklama tehdy hlásala: „Náramkové hodinky, které proslavily dolar".
První hodinky Radiolitte se svítícími číslicemi a jejich nasazení ve 2. světové válce
Tovární výroba se díky vysoké poptávce zvětšila, produkce posílila a na trh byly uvedeny jedny z nejmenších kapesních hodinek tzv. „Pocket watch", které se pro miliony příznivců staly nepostradatelným každodenním doplňkem. V roce 1919 přišly do výroby první hodinky v novodobém „nočním designu" hodinky „Radiollite" se svítícími číslicemi. Tyto hodinky během druhé světové války používali i posádky britských tanků. Na přání armády mezitím Charles Ingesoll zkonstruoval „Military watch", hodinky robustní, s kovovým článkovým řemínkem a samozřejmě mechanické. Později byl tento model vyroben v sérii pro sběratele.
 
Slavné osobnosti 20. století, které nosily hodinky Ingersoll
Mark Twain, jehož postavy Tom Sawyer a Huckleberry Finn úspěšně ztělesnily image mladé Ameriky, natolik stál o hodinky „Dolar watch", že podal osobně objednávku přímo do firmy. Rovněž velký vynálezce Thomas Alva Edison byl velkým obdivovatelem značky Ingesoll a jeho „Yankee" ho podle jeho slov nikdy nenechaly na holičkách. To prezident Theodor Roosevelt dával společnosti k dobru, že při jeho cestě po Africe byl popisován jako muž ze země, kde vyrábějí hodinky Ingesoll. Další z mnoha slavných osobností a milovníků značky Ingesoll byl Mahátma Gándhí, dále americká ikona James Dean, jehož hodinky byly svědkem tragické havárie ve voze Porsche, při které zahynul. Z žen byla pyšnou nositelkou mimo jiné i Marylin Monroe. Když se v roce 1912 potopila luxusní loď Titanic byl mezi pasažéry, kteří zde nalezli smrt i Oscar Scoty Woody, jehož hodinky „Ingesoll Miget“ opatřeny rytinou byly z vraku této lodi jako jedny z mála klenotů vyzdvihnuty.
 
Spolehlivé mechanické hodinky ve vzduchu
Pilot Sir Alan Cobham použil v roce 1928 hodinky Ingesoll při svém letu přes černý africký kontinent pro přesné měření času a polohy. Tehdy řekl : „Protože jsem se nemohl spolehnout na žádné hodinky na palubě, použil jsem pro měření času hodinky Ingesoll. Představovaly neustále můj důvěryhodný měřič času 7 měsíců za proměnlivých klimatických podmínek na trase dlouhé 23 000 mil.“
 
Hodinky s motivem Mickey Mouse
Dalším revolučním nápadem v roce 1932 bylo vytvoření hodinek s podobou Mickey Mouse. V červnu roku 1935 bylo prodáno více než 2,5 milionu kusů těchto hodinek. Úspěch byl tak veliký, že v roce 1957 byla přesažena magická hranice 25 milionů prodaných kusů a hodinky uváděl na trh samotný Walt Disney.
 
Značku získal v roce 1983 Steven Strauss, následně byla odkoupena společností Zeon Ltd. Firma Zeon Ltd. je největší importér hodinek do Británie a její značka je známa svým důrazem na kvalitu. Od roku 2000 začínají přicházet na trh nové modely značky Ingesoll, u kterých je cítit silná návaznost na bohatou historii této značky. Firma pokračuje ve stejném stylu s důrazem na kvalitu a cenovou dostupnost u všech svých modelů, včetně populární řady Bison vyráběné od roku 2007.

Od založení značky farmářskými bratry z Michiganu, prošla značka Ingesoll dlouhou cestu. Přesto neztratila nic ze své hodnoty a hodinky Ingesoll jsou dnes moderní klasikou odkazující na svůj původ. Nejvyšší kvalita za přijatelnou cenu s designem, který souznívá s vkusem současných zákazníků.

Značku Christian Paul založil v roce 2015 australský rodák Timothy Caruana. Jak sám říká, značka existuje pouze z důvodu jeho vášně pro horologii (nauka o měření času a hodinářství) a odhodlání zanechat dědictví jeho pěti dětem. Značku pojmenoval po druhém synovi Christianovi, Paul je pak jméno dědečka jeho ženy. Dokonce i logo značky má velmi osobní význam, písmeno C monogramu CP je nakloněno tak, aby představovalo 11,25 hodin, tedy čas, kdy se jeho syn Christian narodil.

Během svých zámořských cest si uvědomil, že na trhu je značná mezera pro kultovní australskou značku hodinek. Bez tradičních designerských zkušeností se pustil do práce a věří, že jeho neortodoxní přístup je hnací silou jeho značky, která vychází z australské kultury, krajiny a měst. Od spuštění v roce 2015 se Christian Paul stala nejrychleji rostoucí australskou designerskou značkou, která zůstává na čele inovací v oblasti hodinářství. Magické kouzlo designu Christian Paul se nadále šíří, ze samého srdce Sydney do měst po celém světě. V současné době jsou hodinky Christian Paul skladem ve více než 530 obchodem po celém světě, včetně Myer, Glue a The Iconic.

Značku Christian Paul založil v roce 2015 australský rodák Timothy Caruana. Jak sám říká, značka existuje pouze z důvodu jeho vášně pro horologii (nauka o měření času a hodinářství) a odhodlání zanechat dědictví jeho pěti dětem. Značku pojmenoval po druhém synovi Christianovi, Paul je pak jméno dědečka jeho ženy. Dokonce i logo značky má velmi osobní význam, písmeno C monogramu CP je nakloněno tak, aby představovalo 11,25 hodin, tedy čas, kdy se jeho syn Christian narodil.

Značka si zakládá na kvalitě. Zatímco 98% quartzových hodinek je vyráběno v Číně, Christian Paul používá japonskou základnu (strojky značky Miyota), která vyžaduje dlouhý výrobní čas.

Síla hodinek Christian Paul spočívá v originalitě, odvaze a jedinečné schopnosti vytvářet hodinky, které jsou minimalistické a přesto atraktivní. Důležitá je variabilita, které lze snadno dosáhnout díky vyměnitelným řemínkům. Můžete mít jedny hodinky a k nim nespočet řemínků různých barev a materiálů. Nabízí se vám neomezený luxus vytvořit si svůj vlastní styl Christian Paul, kde možnosti inovací jsou omezeny pouze hloubkou vaší fantazie. Jako průkopník inovativních směrů se Timothy snaží poskytnout hodinky, které se vyrovnají současným přáním a přesto jsou navždy nositelné a vyvíjí se s dynamickým světem módy.