Ke stažení zde: Návod k hodinkám Ingersoll

jak to všechno začalo

Robert a Charles Ingersollovi, zakladatelé nejstarší americké manufaktury vyrábějící hodinky, položili během svého velmi kreativního života několik milníků v oblasti vývoje a výroby kapesních a náramkových hodinek.

V roce 1880 založili Charles a Robert malý podnik v New Yorku. Kapesní hodinky byly v té době stále nákladnou záležitostí a tak v roce 1892 za pomoci Henryho Forda vyvinuli automatizovanou výrobu kapesních a později i náramkových hodinek. Vedle již existující, tradiční řemeslné manufakturní výroby hodinek Ingersoll se tak mohla spustit také výroba automatická.

Při kvalitativně vysokém standardu „jedny hodinky jako druhé“ a při na tehdejší dobu dostupné ceně jeden dolar, který odpovídal týdenní mzdě úředníka, se zrodily takzvané „Dollar-watch“. Během krátké doby se staly natolik oblíbené, že jich bylo vyrobeno několik milionů. V reklamě tehdy znělo: „Náramkové hodinky, které proslavily Dolar“.

Rozšíření výroby a sázka na inovaci

Bratři Ingersollovi museli reagovat na velkou poptávku tím, že posílili produkci a zvětšili tovární výrobu. Na trh tak byly v krátké době uvedeny jedny z nejmenších kapesních hodinek, tzv. „Pocket watch“, které si opět získaly miliony příznivců dychtících po kvalitních a přesných hodinkách.

V roce 1919 přišly do výroby první hodinky v novodobém „nočním designu", hodinky „Radiollite" se svítícími číslicemi. Tyto hodinky během druhé světové války používali i posádky britských tanků. Na přání armády mezitím Charles Ingesoll zkonstruoval extra robustní, mechanické náramkové hodinky s kovovým článkovým řemínkem – tzv. „Millitary watch“. Později byl tento model vyroben v sérii pro sběratele.

Díky mimořádným obchodním schopnostem bratří Ingersollů, jejich skvělé obchodní politice a v neposlední řadě kvalitním hodinkám s přijatelnou cenou dosáhla značka Ingersoll pozoruhodného úspěchu na trhu.

Hvězdy, které nosily hodinky Ingersoll

Mark Twain, jehož postavy Tom Sawyer a Huckleberry Finn úspěšně ztělesnily image mladé Ameriky, natolik stál o hodinky „Dolar watch", že podal osobně objednávku přímo do firmy. Rovněž velký vynálezce Thomas Alva Edison byl velkým obdivovatelem značky Ingesoll a jeho „Yankee" ho podle jeho slov nikdy nenechaly na holičkách. To prezident Theodor Roosevelt dával společnosti k dobru, že při jeho cestě po Africe byl popisován jako muž ze země, kde vyrábějí hodinky Ingesoll.

Další z mnoha slavných osobností a milovníků značky Ingesoll byl Mahátma Gándhí, dále americká ikona James Dean, jehož hodinky byly svědkem tragické havárie ve voze Porsche, při které zahynul. Z žen byla pyšnou nositelkou mimo jiné i Marylin Monroe. Když se v roce 1912 potopila luxusní loď Titanic byl mezi pasažéry, kteří zde nalezli smrt i Oscar Scoty Woody, jehož hodinky „Ingesoll Miget“ opatřeny rytinou byly z vraku této lodi jako jedny z mála klenotů vyzdvihnuty.

Spolehlivé mechanické hodinky ve vzduchu

Pilot Sir Alan Cobham použil v roce 1928 hodinky Ingesoll při svém letu přes černý africký kontinent pro přesné měření času a polohy. Tehdy řekl : „Protože jsem se nemohl spolehnout na žádné hodinky na palubě, použil jsem pro měření času hodinky Ingesoll. Představovaly neustále můj důvěryhodný měřič času, sedm měsíců, za proměnlivých klimatických podmínek na trase dlouhé 23 000 mil.“

Hodinky s motivem Mickey Mouse

Dalším revolučním nápadem v roce 1932 bylo vytvoření
hodinek s podobou Mickey Mouse. V červnu roku 1935 bylo prodáno více než 2,5 milionu kusů těchto hodinek. Úspěch byl tak veliký, že v roce 1957 byla přesažena magická hranice 25 milionů prodaných kusů a hodinky uváděl na trh samotný Walt Disney.

Ingersoll - legenda, která pokračuje

Značku získal v roce 1983 Steven Strauss, následně byla odkoupena společností Zeon Ltd., která je největším importérem hodinek do Británie a její značka je známa svým důrazem na kvalitu. Od roku 2000 začínají přicházet na trh nové modely značky Ingesoll, u kterých je cítit silná návaznost na bohatou historii této značky. Firma pokračuje ve stejném stylu s důrazem na kvalitu a cenovou dostupnost u všech svých modelů, včetně populární řady Bison vyráběné od roku 2007.

Od založení značky farmářskými bratry z Michiganu, prošla značka Ingesoll dlouhou cestu. Přesto neztratila nic ze své hodnoty a hodinky Ingesoll jsou dnes moderní klasikou odkazující na svůj původ. Nejvyšší kvalita za přijatelnou cenu s designem, který osloví současného zákazníka. To jsou hodnoty, které hodinky Ingersoll nikdy neopustí.